| uLyThU a întrebat:

Am si eu o mica problema...
De ceva timp practic culturism iar in timpul unui antrenament
pentru umeri...(fluturari frontale) umarul drept a"trosnit" si de atunci am o durere in partea superiara a acestuia...
Asta s-a intampalt in urma cu 2 zile
Nu prezinta nimic suspect doar ca ma doare iar cand incerc sa rotesc mana "trosneste"
Pareri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Fă o radiografie, cel puțin 14 zile n-ai voie să faci efort cu mâna respectivă!

| IlincaToma a răspuns:

Posibil entorsa sau luxatie, daca durere continua, mergi la ortoped!