| Whemilly a întrebat:

Salut,as vrea sa tin dieta dukan insa am vazut ce meniu are si nu m-a satisfacut...chiar trebuie sa mincam tot ce se spune aici, pentru ca unele alimente nu sunt pe placul meu sadcineva a tinut aceasta dieta? Spuneti-mi si mie meniul dmv.
"Mic dejun : O cana de cafea cu lapte degresat (eventual puteti adauga indulcitori), omleta si o bucata de piept de curcan la grill
Pranz: cateva felii se sunca degresata cu crema de branza
Gustare: un iaurt degresat
Cina: Pui la rotisor cu ghimbir si ardei iute.
Mic dejun: o ceasca de cafea si un iaurt cu o linkura de fructe Goji
Pranz: un piept de pui la gratar
Gustare: un iaurt degresat
Cina: Chiftelute de curcan
Mic dejun: cafea (sau ceai, dupa preferinta) + un ou fiert
Pranz: un pastrav la cuptor cu zeama de lamaie
Gustare : un iaurt
Cina : Friptura de vita la cuptor cu mirodenii
Mic dejun: cafea sau ceai, omleta cu sunca degresata
Pranz: Cocktail de fructe de mare
Gustare: crema de branza degresata cu o felie de sunca
Cina: piept de pui la gratar cu busuioc
Mic dejun: bautura fierbinte cu lapte degresat si indulcitor, plus doua rulade de sunca cu crema de branza
Pranz: friptura din piept de curcan
Gustare: iaurt cu fructe goji
Cina: File de somon afumat "-Meniul dietei dukan...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Shaun T - Insanity workout programul care te va slabi cam asta faceam si noi l o vanatoare ma refer la pierdere de calori 0 mie intro ora tu isi dai seama nici infometat nu pierzi atata gandeste ca arzi grasime 20 de ore dupa accea

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai sasi spun ceva ar fi bine daca ai baga la minte nu sa scriu aiurea nu exista ingrasare sau obezitate in natura, nu exista meniuri in natura pur si simplu exista diversitate si atat de ce sa manci mult dintr-o singur aliment manca mai multe dar cu limita va efort fizic cat mai mult 30 de minute sau 60 pe zi,lasa porcarile astea de diete azi pierzi maine adaugi la greu pentru ca organismul nu-i poti impune tampeni el find adaptat la diversitate
carnivorele manca orice fel de carne si noi suntem carnivori,vezi tu obezitate eu nu vad
animalele vegetariene manca plante etc nu sunt grase
manca cei natural,elimina zaharul,sarea,fast food,dulciuri,ketcup alte porcari facute de om,isi garantez ca vei slabi,evita sucurile din magazine,iaurturile cu fructe sunt de fapt carapace de gandaci asa ca sa stii pe viitor,revino la starea ta naturala,poti manca fructe, legume, oua, lactate, carne, miere tot ce doresti dar facand efort fizic si manacnd cu limita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de facut miscare, decat sa tii cura de slabire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele, nu-ti pune sanatatea organismului cu pericole de-astea.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!