| Acf_Florin_2000 a întrebat:

Salut,as vrea si eu sa stiu unde as putea sa imi fac o gaura in ureche si cam cat ar costa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ca sa nu se infecteze acul trebuie sa fie steril, fie iti iei un ac de seringa de la farmacie, fie un ac de cusut pe care il prinzi intr-o penseta si dai cu flacara de la brigheta peste el bine, dar cel mai indicat e acu de seringa pentru ca strapunge pielea mai usor, si ca sa nu te doarea prea tare si sa nu curga mult sange, trebuie sa bagi acul cu viteza, cu cat e mai incet, cu atat doare mai tare si curge mai mult sange. In timp ce iti faci gaura ti cercelul in gura, is saliva ta (dar nu imediat dupa ce ai fumat, daca esti fumatoare). Acul nu il scoti din ureche imediat ce a iesit varful in cealalta parte, lasa-l un pic nemiscat, pana nu mai simti pulsul in ureche. apoi scoti acul si imediat bagi cercelu. Incearca primele 2-3 zile sa nu pui mana pe el, sa nu invarti, sau sa il schimbi. Gaura sa o faci numa in partea unde ii moale, nu unde e zgarciul acela, sunt foarte multi nervi acolo si risti complicatii.

| Sociopat a răspuns:

Mi-am dat gaura cu pistol d-ala nebun.Bagi cercelul provizoriu(o margica) acolo si ti-l baga instantaneu in ureche.Nu s-a infectat decat o data dar a trecut repede.A fost 15 lei.

| unprietenaproape a răspuns:

Magazin de bijuterii, de acolo il si cumperi 15 lei? sau mai putin