| alexandrunaj a întrebat:

Astazi am montat o draperie pe balcon. Pentru asta a trebuit sa ma urc pe un scaun, atunci balustrada imi ajungea pana la genunchi, pana jos erau cam 14 metri iar eu aveam o retinere in a ma duce chiar pe marginea balconului si de a sta pe un scaun, balustrada ajungand acum pana la genunchi.E normal sa fi avut acea retinere, era frica de inaltime sau instinctul de supravietuire? E normal sa am astfel de retineri, este asta frica de inaltimi? Nu aveam nimic care sa ma tina decat frate-meu care sa fim seriosi daca era sa pic nu cred ca ar fi putut sa ma tina.Cu alte cuvinte daca atunci cand ma intindeam ma dezechilibram sunt sanse ca acum sa nu mai fi scris asta.E normal retinerea pe care am avut-o, cum sa nu o mai am? Cum sa fiu ca alpinistii? Ei au retineri cand vine vorba sa stea la altitudine fara centuri de siguranta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca frica de inaltime... daca era intr-adevar frica nici nu te mai suiai acolo.

Cand ai sa te cateri zilnic cum fac alpinistii ai sa ajungi si ca ei