| Andreiionut444 a întrebat:

Salut, aveti idee daca rinoplastia este decontata de casa de asigurari? Am deviatie de sept si nu pot respira foarte bine cu o nara, dar nu deloc. doar ca mai greu si e incomod putin sa spun.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladIrina a răspuns:

Bună! Rinoplastia sau reconstrucţia nasului este gratuită pentru asiguraţi doar dacă le afectează respiraţia sau dacă au suferit traumatisme în acestă zonă. În unele cazuri, deviaţia de sept este asociată cu un defect la nas, iar atunci se face şi rinoplastia. Consultă și un medic.