| Jaguarul1998 a întrebat:

Azi un tigan mi-a dat un pumn in maxilar. Am fost la doctor si mi-au spus ca sunt suspect de fractura, trimitandu-ma la Deva. ¿Este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anitavarvara a răspuns:

Da, o fractura este grava. Iti recomand sa te duci la spital si sa iti faca o radiografie ca sa fi sigur.

1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Daca esi suspect, confirmarea ti0o da radiografia, deci fa-o cat mai repede. Daca ai fractura te va opera chirurg de la chirurgie buco-maxilo-faciala. Bafta si sanatate!