| Liviu321 a întrebat:

Cat costa o operatie de miopie la privat vs. stat, in Bucuresti? Aceeasi intrebare si pentru strabism. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Am fost operata de strabism in 2016 la Clinica Oftapro din București, a costat în jur de 4000 de lei (preturile s-au mai modificat de atunci, dar pe site sunt puse). La mine a mai fost nevoie și de a doua operatie, pentru că era foarte mult de corectat, am făcut-o anul trecut, cred că a fost aproape 2-3000 de lei.

3 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Salut.Nu stiu daca in spitale de stat se fac operații pentru miopie.La clinici private costa intre 4000 si 7000 de lei.l in functie de clinică si de procedură(exista mai multe tipuri de operații gen Lasik, etc)

| vmalex21 a răspuns:

Uite ai aici un link de la o clinică de renume sa iti faci o idee
https://www.amaoptimex.ro/preturi/?tab=operatii-oftalmologice

| doctorandus a răspuns:

Părerea mea e să porți ochelari. Ochelarii îi mai poți schimba, ochii nu.