| OLOLOSH a întrebat:

cine si ce diete stiee? si ce exercitii ar ajuta la slabirea soldurilor... (mersi )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,nu exista exercitii care sa ajute la slabirea intr-o anumita zona a corpului,atunci cand slabesti, slabesti in toate partile corpului.
Legat de diete, nu-ti recomand toate cele gasite pe internet, mai bine ti-ai crea o dieta a ta personalizata, in functie de orarul tau si toate cele. Ceea ce iti recomand este sa ai 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, pentru cele 2 gustari poti consuma fructe, nuci, migdale, chiar sandwich-uri.De asemenea, trebuie sa te hidratezi, consuma cel putin 2l de apa pe zi,poti consuma pe langa apa si ceaiuri, precum ceaiul negru, verde, care ajuta si ele la slabit.
Revenind la exercitii iti recomand sa faci exercitii cardio si pentru abdomen, pentru a elimina grasimea mai repede si nu doar de pe solduri.
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este problema de sanatate nu de Dragoste si sex.

| bibi001 a răspuns:

Poti incepe cu dieta cu mar. manaci mar in loc de orice si vei slabi extrem de mult. la solduri (nu stiu cum se numesc) stai intinsa pe o parte si iti ridici piciorul si iti schibmi piciorul.