| gongsterbeep a întrebat:

Daca imi cumpar ochelari de soare din targ, le pot schimba lentilele cu cele de vedere? ( ca sa nu mai dau banii pe rama)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ion02102 a răspuns:

Incearca si dupacea spune-mi si mie

| Aube a răspuns:

Nu. pentru ca nu se potriveste forma si marimea lentilelor.

| Daniel323 a răspuns:

O rama ok costa de la 400 de lei in sus. Opticienii au si rame de 50 de lei. Cele din targ nu sunt bune de nimic.

| Sonia822 a răspuns:

Nu, nu ti le poate taia opticianul. Doar daca e vreunul curajos, e bine sa intrebi la optica, direct

| darrio2007 a răspuns:

Rama te-ar costa mai putin decat lentilele, la un centru specializat.

| AliGab a răspuns:

Ramele ochelarilor din targ se strica foarte repede si te pomenesti ca dai banii degeaba pe lentile.