| Si_Atat_Bianca_1998 a întrebat:

Cam cat m-ar costa o rama de ochelari? Am lentilele iar rama fiind din plastic s-a rupt. Pot duce lentilele si sa cumpar alta rama iar acolo sa le monteze? Sau trebuie sa cumpar alta pereche de ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti gasi si rame care sa se potriveasca lentilelor pe care le ai

| Ingridutza16 a răspuns:

Ii duci asa cum sunt acolo, si poti sa cumeri alte rame. E important sa corespunda cu lentilele; sa fie de aceeasi marime sau mai mici sau sa aiba aceeasi forma. Sper ca te-am ajutat!