| TeoAilerua a întrebat:

Salut.
Dacă prietenul meu a fost operat pentru hernie inghinala azi la ora 7:30 pot sa-l vizitez azi pe la ora 15, chiar dacă e la terapie intensiva?
Ii trece efectul anesteziei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

La terapie intensiva nu ai acces. Mai ales NU, daca nu ii esti parinte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La terapie intensivă nu te lasă să intri numai dacă este pe ducă.
Efectul anesteziei trece repede, dacă nu este în comă indusă.

| TeoAilerua explică (pentru Demidol):

Părinții lui nu-l cauta

| Demidol a răspuns (pentru TeoAilerua):

Nu conteaza. Tot nu ai acces.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti! la terapie intensiva nu ai voie sa intrii.
Eventual il poate vedea unul din parinti dar de obicei, spitalul nu are voie sa primeasca pe nimeni, la terapie intensiva.
Asteapta pana maine, cand este dat la salon, sau sambata, ca nu-i normal a te duci cand omul ala este in dureri si amortit.

| TeoAilerua explică (pentru Violleta2022):

Și cât timp sta la terapie intensiva?

| Demidol a răspuns (pentru TeoAilerua):

De la o zi la o luna. Depinde cum evolueaza vindecarea.

Bula
| Bula a răspuns:

La terapie intensiva nu au voie sa intre vizitatorii, sa nu-l infecteze.
In caz de epidemie (de gripa) nici in restul spitalului nu se lasa vizitatori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TeoAilerua):

In general sta 24 de ore, daca operatia a decurs foarte bine si el este bine.
Abia dupa ce il da la salon il poti vizita, dar numai cu acordul medicului si familiei.