| Alexutzu1223 a întrebat:

Salut, de aprox 2 zile, când ma uit cu ochii în jos de exemplu, ma doare ușor în partea de sus, sau când ma uit în stânga jos ma doare în dreapta sus la ochi și ma îngrijorează. Ce inseamna asta, e de la oboseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna ca ai nevoie de un control oftalmologic, fiindca nu e ok sa nu poti misca ochii fara sa te doara.Incearca niste exercitii ca sa iti intareasca muschii oculari, gasesti pe youtube.Eu m-am obisnuit sa le fac zilnic si ajuta mult contra oboselii de peste zi. Porti ochelari?

| sammie a răspuns:

Esti racit.

| Lidia09 a răspuns:

Poate fi supraoboseală. O să treacă trebuie doar să dormi și să mănânci bine.