| ombladon156 a întrebat:

Salut de cateva zile am observat ca langa urechea stanga am o mica galma. Nici nu se vede cu ochiul liber doar la atingere se simte ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca iti va iesi un cos. Poti sa dezinfectezi cu ceva spirt medicinal zona respectiva.
Daca observi ca, acel nodul creste in volum, este cazul sa mergi la medicul de familie pentru a-ti acorda sprijin de specialitate.
Un gand bun si multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Daca vei merge la medic, atunci sigur vei primi cel mai bun raspuns. Un coleg a stat internat pentru asa ceva doua saptamani.

| Melcul a răspuns:

Daca nu este cos este "Lipom". Trebuie sa mergi la doctorul de familie si iti da el trimetere sa o inlaturi.Cel mai bine ar fi sa mergi la Spitalul de Chirurgie plastica reparatorie si arsuri.