| Panfilii_Victor_2001 a întrebat:

Salut de ce ma inrosesc pe obraji si simt parca ard.la orce fleac cand este un pic cald sau un pic rece sau si cand cineva vb de mine sau vb cu alte persoane necunoscute nu sunt rusinos.dar cand ma inrosesc nu stiu ce sa mai fac. asutaima cumva ce pot face poate sunt masti pentru fata sau altceva -SOS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cartofescu a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci,senzatia de arsura e de la receptorii din epiderm si derm, ai pielea sensibila, am un prieten cu aceeasi problema, el folosea fond de ten, nu trebuie sa te dai tare, un strat extrem de fin cat sa nu se vada.