| Tzakalie a întrebat:

Salut, de vreo 2 săptămâni tot ma "trezesc" in jurul prânzului cu f multe punctulețe roșii pe picioare, piept, umeri și în special în zona încheieturilor, palmelor. Ce credeți ca poate fii? Și de la ce? Mâncare, gel de dus caldura etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Pai, faci legatura ce ar putea fi, in funcție de momentul cand apar.
Dupa masa, dus. Este o alergie, insa tu ti poti da seama de la ce exact, monitorizand situatia.
Poti incerca Claritine.
De asemenea medicul de familie te poate ajuta.
Multa sanatate,

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Medicul de familie și control medical. Dar, dacă lucrați sau nu, în momentul erupției să vă prezentați la UPU pentru un consult medical.