| Tuderlus a întrebat:

Salut, este normal sa ma usture tatuajul după 3 zile si sa mai fie umflat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Cred ca mai mult te mănâncă pielea decât ustură. e normal pana sa vindeca (cojește de tot ) și sa fie umflat e normal pentru ca pielea încă nu s-a calmat / vindecat. Ea interpretează acolo o rana + coaja și se comporta ca atare. Bepanthen de câte ori poți pe zi timp de o luna și culorile / culoarea + tatuajul vor fi mai clare și îngrijite și hidratate

| RobertMoon a răspuns:

E normal, gandeste-te ca un tatuaj reprezinta o rana deschisa si e normal sa simti asta, ai grija mare sa nu te expui la soare sau sa faci baie cu apa calda acolo cel putin 2 saptamani deoarece risti sa se umfle serios, mai ales soarele e foarte periculos pentru un tatuaj proaspat, dar si apa calda. Eu dupa ce mi-am facut tatuaje ma feream de soare si imi aplicam de 3 ori pe zi crema Bepanthen sau Sorry Mom pentru vindecare.

| Sly a răspuns:

Pai nu ti-a spus tatuatorul despre simptome? Mai bine fara tatuaje. Se poate infecta si extinde coagularea si in locuri nedorite.

| Tuderlus explică:

Sunt bine nu am murit laughing