| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,imi puteti recomanda pastile/vitamine/suplimente alimentare care ajuta la invatat? As dori sa imi spuneti lucruri testate de voi si care au functionat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut!
Energy &Memory de la Calivita
Neuro Optimizer
MemoPlus
Fosfosercaps
Lecitina
Bilomag Forte
Astea sunt cele mai cunoscute si cele mai bune dar acest tip de suplimente isi fac efectul dupa o mai indelunga utilizare, trebuie sa iei mai mult timp.
Sanatate! Si succes!

| Adry05 a răspuns:

Memo plus student'

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lecitină.

| Donsavas a răspuns:

Au doar efect placebo. Un creier sănătos se întreține cu mâncare sănătoasă pentru intreg corpul.

| Ineys a răspuns:

Si tu esti in sesiune?
I feel ya man, i feel ya...

| MadRaven a răspuns:

Lecitina, dar luată din timp, nu cu o săptămână înainte de examen/test. Eu am câteva luni de când iau lecitină zilnic și văd că începe să-și facă efectul.
De asemenea recomand un supliment de magneziu.
Înainte mai luam și piracetam când învățam și aveam nevoie de un efect imediat, dar faptul că am început să am o alimentație sănătoasă și să fac mișcare m-a ajutat să învăț mai mult decât orice alt supliment.

| TipaAia369 a răspuns:

Pramistar e cel mai bun si se da fara reteta. Mi-a fost recomandat de catre un medic psihiatru. E cam scump insa chiar ajuta!

| Karina_Briana_2000 a răspuns:

Eu cand am invatat pentru permis am luat : Memo Plus... poate te poate ajuta si pe tine