| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cam cat a-ti luat in greutate cu pastilele acelea Supradyn si cam in cat timp au inceput sa-si faca efectul? ( am inteles ca imi vor da o pofta de mancare )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DeliaJ a răspuns:

Nu cred ca iei in greutate cu Supradyn. Nu mai luati tratamente dupa ureche. Iti spun ce am invatat eu de la nutritionist, am avut acceasi problema:eram prea slaba. Desi regimul a fost unul personalizat, ce pot impartasi cu tine din experienta mea este ca, in cazul tau, 5 mese pe zi sunt obligatorii (3 mese principale si 2 gustari). Nu sari niciodata peste micul dejun, iar la gustari poti incerca miere, batoane cu miere si nuci (vezi sa nu contina zahar sau alte nebunii), banane, caju, nuci. Atentie( se consuma max. un pumn pe zi de caju/nuci/ etc). Totodata, consuma apa si lichide suficiente. Daca nu ai pofta de mancare ar trebui sa faci si niste analize iar daca poti, iti recomand sa vizitezi si un nutritionist pentru un regim personalizat (in functie de rezultatele analizelor).