| popa_andreea a întrebat:

La ce temperatura ar trebui sa spal o lenjerie (fata de perna, prosop) folosite de cineva cu conjunctivita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lenjeria oricum o speli la 60 de regula, nu? Poti plusa eventual cu un 90-100, nu are rost sa te complici cu igienol si altele de genul. O fierbere sanatoasa e de ajuns.

| Ioana_9918 a răspuns:

La temperatura la care o speli de obicei.
Poti folosi o solutie speciala de igienizare pentru rufe, cum ar fi Igienol, de exemplu.
https://www.emag.ro/......DWYWFCBBM/