| katalyn16tpu a întrebat:

Salut.M-am lovit ieri la fotbal undeva la nivelul gleznei, adica am intins piciorul dupa minge si am simtit doar o mica intepatura dar nu ma durea tare...Peste cateva ore dupa o miscare a piciorului am simtit o durere tare,nu am reusit sa dorm, nu prea pot sa calc pe picior.Ce credeti ca e...o intindere de ligament? Durerea e cumva langa glezna acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stef29 a răspuns:

S-ar putea sa fie o entorsa mica, care o sa te tina pe bara vreo doua saptamani.Asa o patit si vara mea.

4 răspunsuri:
| beatrice9849 a răspuns:

Poate fi o entorsa, leagate cu o fasa elastica, o poti cumpara de la farmacie.In cateva zile o sa-ti mai treaca!

| goodofwar09 a răspuns:

Te doare cand pasesti?

| Stef29 a răspuns:

Spre norocul tau o sa scapi fara ghips.Medicul o sa iti dea un gel si o sa te puna sa tii oleaca de gheata.

| ForeverHappy a răspuns:

O fi intorsa sau rupere de ligamente. eu zic sa stai cu ceva rece pe picior sau macar sa-ti dai cu o crema ceva. :* O zi buna! Si sa ai mai multa grija de tine! >; d