| Kinn0n a întrebat:

Salut, menționez ca am 24 de ani, mă doare umărul stâng când stau în pat doare cel mai rău când sunt în picioare are momente rare când mă doare, a mai întâlnit cineva așa ceva și dacă da cu ce v a trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa dormi in alt pat si in alta pozitie!
Daca nu te mai doare umarul, atunci ai nevoie de un alt culcus /alta pozitie de somn + cate un masaj.
Daca te doare si dupa schimbarea patului /pozitiei si nici masajul nu ajuta, atonci este problema medicala mai grava si trebuie nvestigata (neurologic si ortopedic).

| darrio2007 a răspuns:

Greu de spus daca nu spui si cauza, vreo lovitură ceva.
Mergi la medic.

| Simpatic a răspuns:

Nu ne-ai zis cauza, nu putem intui sa stii, este o durere ce a aparut in urma unei accidentari mai noi sau mai vechi sau asa din senin? poate fi o durere ca de "reumatism" (implica artrita, osteoartrita sau artrita degenerativa cu pinteni ososi etc)
recomand sa te vada un medic pentru a avea un diagnostic precis!

poti citi articole pe net https://centrokinetic.ro/......ea-de-umar

| Visereale a răspuns:

Nu am mai întâlnit, dar dacă faci o vizita la medic nu te va mânca.