| HanszmR a întrebat:

Mi se pare mie sau se fac reclame la pastile exagerat? Acum cativa ani oare era asa? Am ajuns o natie atat de bolnava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Reclama la pastile s-a facut dintotdeauna, ca din asta se fac miliarde bune, in industria chimica.
Cu cat omul este mai bolnav, cu atat industria chimica este maiprospera. Asadar, reclama este la indemana noastra, doar sa intram in farmacie si sa spunem ce ne doare, ca sunt zeci de produse care ne iau durerea, dar care nu ajuta cu nimic, ca nu trateaza adevarata cauza si boala poate evolua.
Din pacate, cancerul este acum la moda. Mii de oameni mor de cancer, in special in Europa, unde Explozia de la Cernobal de acum 33 de ani, a avut efect dezastruos si acum apar modificari celulare facand posibila aparitia cancerului si a bolilor
In Australia, din cauza gaurei de ozon de deasupra continetului australian, razele ultra violete ucid!
Unul din 3 persoane au cancer de piele!
Aici se spune: "nu-i sanatos sa te expui la soare" tocmai pentru ca bronzul ala, poate produce modificarea celulelor si cancerul de piele, indiferent cata protectie ai tu, cu crema antisolara de peste 50UV.
Cine are ochi si urechi sa asculte, nu se expune la soare si nu se bronzeaza, ca nu-i nimic sanatos in a-ti imbatranii pielea prematur, pentru ca asta produce expunerea la soare si bronzatul si evident, cresc masiv sansele de cancer de piele.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da suntem o natie bolnavă din cauza mîncarii, ei asta vor să ne termine, ca numai au bani de pensii salarii alocatii ajutoare sociale ne am inmultit prea mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se câștigă milioane pe zi.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, dar se face un profit imens, mai ales din ''suplimente alimentare'' pe care le cumperi lejer fara reteta.

| aXy99 a răspuns:

Era la fel si inainte. Chiar mai rau.

| Donsavas a răspuns:

Mare parte din populație e e de batrani, la ce te astepti?

| Dismally a răspuns:

Ti se pare, nu sunt pastile, sunt suplimente naturale in general iar acestea ori le folosesti ori nu, rezultatul e acelasi in multe cazuri happy Nu conteaza daca are cineva nevoie de ele sau nu, firmele producatoare au nevoie de bani...

| Digikey a răspuns:

Cei care produc medicamente vor sa vanda cat mai mult.
Atunci apeleaza la metodele clasice mita la ministri sanatatii,mita la doctori, eliminarea medicamenelor ieftine, inventarea de boli noi, exagerarea severitatii unor boli deja cunoscute, publicitate la ore de maxima audienta, finantare "studii stiintifice" care sa le sustina anumite puncte de vedere etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fim serioși! Totul e cu și despre bani.

| Csander a răspuns:

Mintal doar, bolnavi mintal.