| Alinalamicu a întrebat:

Nu am idee de ce simt furnicaturi in palme si in talpi.Cand merg tot corpul imi zagvneste si simt o,, presiune" in frunte.Starile astea le-am avut si anul trecut, asa ca am facut analize si un RMN si au iesit bune.RMN-ul l-am facut in Buzau si nu stiu daca au aparatura asa buna.Sunt foarte ingrijorat, deoarece starile aste le am mereu si nu stiu ce sa mai fac? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ωmega a răspuns:

Ce simti tu este rezultatul unui stres sau unei oboseli acumulate in timp. Iti recomand toata gama de vitamine, insa incearca sa le iei din alimente. Alimentatie buna si neaparat odihna. Spun odihna nu somn, pentru ca te poti odihni si fara sa dormi, insa somnul nu inseamna neaparat si odihna. Ti-ar recomanda totusi sa mergi si la medic pentru a vedea daca ai tensiunea ok sau e escilanta.