| donarcostica a întrebat:

Pana la varsta de 15 ani am avut unghiile roase. In ultimul timp m-am gandit sa folosesc un lac de unghii amarui sa-mi creasaca unghiile si sa nu le mai rod. Am scapat de chestia asta cu rosul unghiilor si mi-au crescut unghiile. Dar problema e ca au crescut si tot aiurea se vad. Nu se vad uniform... Ce sa fac? Sa ma duc la manichiura? O sa mi le faca sa arate mai bine? Multumesc de ajutor. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antonia9292 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa iti cumperi Lac de Unghii Farmec cu vitamine. Este foarte bun. Sub nici o forma sa nu mergi la vreun salon la manichiura, instrumentele folosite acolo nu sunt sterilizate si am o prietena care a fost s-a ales cu bubite in jurul unghiei. Succes!

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Pai ti ai distrus patul unghiei... cu rosul, vezi ca sunt ceva solutii /lacuri de unghii transparente de egalizare a suprafetei gen ..ma gandesc ca tu te referi la denivelari asa si un aspect asa not so smooth, nu?
La manichiura ar ajuta in sensul ca ti ar pune ceva tratamente de regenerare mai profi...
Succes.