| DeikrAndrei a întrebat:

Sunt curios daca iarba provoaca dependenta pentru ca toti spun ca nu si nu e nimic rau daca fumezi. Vreau un raspuns concret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Dependenta fizica, in adevaratul sens al cuvantului asa cum da tutunul sau alcoolul nu, insa dependenta psihica, da. (Sunt mai multe tipuri de dependente) unii sunt dependenti de por.no, sau telenovele, dependenta care nu se poate compara cu cea data de cocaina, de exemplu, pentru ca sunt tipuri diferite.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu mi-am facut dependenta: stau la iarba verde, la gratar si bere si nu ma pot lasa sa trag si o tigara...

| Ririru a răspuns:

Nu-ti provoaca dependenta. Adica poti clar sa stai fara sa fumezi iarba, nu incepi sa tremuri daca nu fumezi laughing.
Dar in timp, daca fumezi des, te prajesti ( incepi sa uiti chestii).

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fumezi iarba din curte, nu devii dependent!
Dar daca te apuci de fumat marihuana/canabis, da, devii dependent de ea.

| Clorox a răspuns:

Am fumat iarba si nu sunt dependent, nu-ti provoaca dependenta. De tigari sa nu te apuci, un joint din luna-n luna mai merge happy

| peperonies a răspuns:

Nu si nu e rau daca fumezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu da dependenta dar in cantitati mari dauneaza organismului pe langa faptul ca te prajesti. MAHOARCA NU DA DEPENDENTA!

| 393Dan a răspuns:

Orice ce-ti aduce placere si o faci des, te face dependent.

| Moon1997 a răspuns:

Frate iti spun de pe propria piele dupa cateva incercari iti va placea si provoaca dependenta asculta ca stiu ce vorbesc.happy succes