| LoveAfterWar a întrebat:

Am inteles ca daca alerg cu greutati pe glezne sunt sanse sa mai cresc in inaltime...este adevarat? Exista riscuri sau dezavantaje? Am aproape 16 ani, apropos. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat si iti poti si distruge articulatia gleznei. Pentru a creste in inaltime, daca cartilajul de crestere nu este inchis, poti incerca sa faci inot, volei, hadbal sau baschet.

| Diddutzu a răspuns:

Nu este adevarat.Eu fac volei si iti recomand si tie sau poti incerca handbal sau inot.
Succes.