Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

Am nevoie urgenta de ajutorul vostru. Tatal meu se simte rau, din Ianuarie umblam prin toate spitalele din Bucuresti si nimeni nu reuseste sa ii puna un diagnostic. Dupa investigatii amanuntite il suspectau de cancer la Pancreas, a facut biopsie, rezultatul a iesit bun, ce parea un nodul, era doar un chist cu lichid. Analize peste analize, tumografii, Rmn-uri, markeri tumorali etc... toate sunt bune insa el nu se simte bine iar in corp, medicii ii gasesc multe chisturi :rinichi, ficat, pancreas etc Ce parere aveti? Ce ar putea cauza aceste chisturi, oare ele sa reprezinte starea lui de rau. Nu mai stiu la ce doctor sa mai merg. Va rog un sfat! A fost internat la Elias, Floreasca, Municipal, Cantacuzino, Fundeni insa nici acum nu avem un diagnostic. Multumesc mult pentru ajutorul vostru. Se plange de dureri de burta si a slabit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Se pare ca sistemul medical romanesc devine mai slab pe zi ce trece. Din pacate nu putem sa iti dam un raspuns clar si concret in legatura cu problema ta intrucat nu cunoastem destule amanunte.Ati incercat la spitalele din Cluj sau Mures? sau cel mai benefic ar fi la o clinica din Germania..nu se compara diagnosticul pus de ei fata de al nostru.O cunostiinta tot asa a patit cu mersul la n doctori si cu n rezultate..insa a ales calea unui spital din DE de unde a aflat cu exactitate ce probleme avea.Ne pare rau ca nu am putut fi de mare ajutor.

| andru10best a răspuns:

Eu cred ca are cancer la altceva. Ar trebui un rmn amanuntit.

| dorelmarc a răspuns:

Incearca.spitalul.de.oncologie.din.Cluj.str.Republicii.langa.Gradina.Botanica.din.toata.tara.vin.aici.si.sunt.mu-ltumiti.de.tratament.insanatosire.grabnica.si.nu.va.pierdeti.credinta.in.D-zeu.

| ladydaianne a răspuns:

E posibil să aibă o bacterie în sânge, sau ceva de genul; ar trebui să-și facă niște analize sangvine mai amănunțite.
Dacă tot nu se găsește nimic eu îți recomand să mergeți la un spital din străinătate.

| Haosen a răspuns:

Imi pare rau pentru tatal tau. Se vede sistemul medical din Romania. Ai fost peste atatea spitale si nu ati gasit un diagnostic pentru boala tatalui tau. Parerea mea si cred ca cea mai buna sugestie este sa mergeti la un spital din strainatate, poate o sa reusiti. Nu stiu ce sa spun, multa sanatate si insanatosire grabnica. Multa bafta.

| eduard0001 a răspuns:

Megeti la spital in strainatate! funda?