| eDDy a întrebat:

am o problema. Cum se manifesta hernia de disc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei cu o durere groaznica de spate care iradiaza pe un picior (pana la genunchi sau pana in talpa), agravata de orice miscare, insotita, posibil de amorteli in picior, greutate in mers si incontinenta sfincteriana (scapari de urina sau fecale).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici: http://www.neurochirurgie4.ro/infhdl.html
Sănătate.
Pa, pa.

| JeSa a răspuns:

Brigaela ti-a prezentat corect simptomele; dar, spre siguranta ta, iti sugerez, daca te regasesti in asa-zisele 'simptome', sa te prezinti la medic. Este mai bine/sanatos/sigur.
Hai, multa sanatate si sa auzim de bine!

| Ronnix a răspuns:

Hernia de disc se manifesta prin dureri de spate foarte intense.
O zi buna! happy

| VadTot a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......_329.intra aici si vei afla tot ce te intereseaza...Dar te sfatuiesc sa te duci la medic! Daca ai probleme.ok?

| anonim_8747 a răspuns:

Este mai bine sa consulti un medic...se zice ca te doare partea stanga a abdomenului, cu tot cu testiculul stang iar durerea coboara pe picior si te doare ingrozitor si spatelehappy