| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare: la anul termin clasa a 12-a si vreau sa dau la Academia de Politie sau Academia Militara. Pentru asta trebuie sa trec, printre altele, si o proba fizica. Antrenamentul il stiu, doar ca as vrea sa imi recomandati un regim; mai precis, as vrea sa stiu cam ce trebuie consumat si in cate cantitati ca sa pot face fata cu succes antrenamentelor si pentru a trece probele fizice. Daca vreti informatii despre acestea puteti cauta pe net sau sa imi trimiteti un mesaj si va voi raspunde. Dau funda, multumesc anticipathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IamIce a răspuns:

Deci pune-te de acum pe alergat 2-3km,nu lungime, de exemplu 10ture prin spatele blocului sau in parc laughing
Mananca orice dar nu mult, tii regim dar asta nu inseamna ca sa nu mananci mult, acum na nu mamanci 2 jumeri ci una,,, asa ceva e exclus laughing
Du-te la sala 2-3 ori pe saptamana si invata mult pentru bac, nu cred ca vrei sa stai cu pixu in mana si sa zic! ahh nene, dc nu am invatat