| anonim_4396 a întrebat:

Am un copil de 9 ani el, se spală pe dinți cu o periuta electrica pentru adulți și se clătește cu apa de gura colgate pentru adulți iar acum il dor gingiile și dintii, ce credeti ca trebuie schimbat?
PS: PERIUTA ARE 8800 DE ROTATII PE MINUT ( ORAL-B VITALITY TRIZONE)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DannyQ a răspuns:

Gingiile copiilor sunt sensibile, trebuie sa țineți cont de pasta de dinți pe care i-o achiziționați și periuța aceea electrică este prea puternică pentru un copil.Alt factor poate fi alimentația care nu este una tocmai bună. Sfatul meu ar fi să luați legătura cu un stomatolog calificat.

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa schimbe parintii.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pe bune? La un stomatolog cand l ai dus ultima oara? sau aici pe net rezolvi toate problemele? mai ales la cel mic!

| gothicbat a răspuns:

Bun, dacă știi cauza durerii, că e self-explanatory din întrebarea ta, ia atitudine.

| Radu986 a răspuns:

Pai la 8800 de rotații pe minut... Știi e aia?