| JakeXDD a întrebat:

Am un dinte incisiv central, mai in spate decat celalalt.
Se poate indrepta fara aparat dentar?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skizzi a răspuns:

Salut! Eu ma gandesc ca nu, adica eventula poate vrei tu sa tragi nonstop de el laughing. Am si eu aparat dentar, stiu ce inseamna. Oricum, ma gandesc, daca iti pui aparat dental nu cred ca o sa trebuiasca sa il porti foarte mult. Eu mai am 2 luni de purtat. In total, 9 luni happy.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fii serios. Doar cu aparat dentar pentru a fi in linie cu ceilalti.

| PeFuga a răspuns:

Daca dintii tai sunt toti definitivi, atunci doar cu aparat dentar poti rezolva aceasta problema.

| DedePucka a răspuns:

Nu sunt sigura. Ai putea sa il împingi constant cu limba. Dar cel mai bine ar fi sa-ti pui aparat.