| Sindrex a întrebat:

as vrea sa pun o intrebare foarte importanta

si vreau raspunsuri sincere

Ce e mai daunator masturbarea sau tigara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Tigara este cea mai daunatoare, pentru plamani, voce, respiratie.

| Daniel34 a răspuns:

Nu ştiu dacă întrebarea e la "mişto" sau nu, dar totuşi îţi voi răspunde serios... ţigara este mai dăunătoare! Funda!?

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
tutunul dauneaza grav sanatatii.dar cred ca si celalalt "sport" in exces poate dauna..nu stiu documenteaza-te pe google.
http://www.yuppy.ro/......fecte.html
banuiesc ca pe mai tarziu cand o sa ai o relatie, iti va dauna.
O seara frumoasa sa ai:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ambele sunt dăunătoare!
Fumatul, în 90% din toate cazurile este cauza decesului de cancer pulmonar, în plus, acesta poate accelera dezvoltarea unor alte tipuri de tumori.
În toată lumea în fiecare an mor 5 milioane de persoane din cauze legate direct de fumat, o altă parte suferă de nenumărate boli, inclusiv incurabile. Doreşi să fi cumva printre ei? Gândeşte-te bine:
Oare eşti pregătit să continui această sinucidere lentă?
Masturbarea este considerată o problemă când inhibă activitatea sexuală cu partenerul, când este făcută în public sau dacă dăunează persoanei. Poate fi considerată dăunătoare dacă este efectuată obsesiv sau interferă cu activităţile zilnice.
Te pup!

| mona a răspuns:

Tigara

| Azµre a răspuns:

Ambele sunt periculoase. Masturbarea cauzează probleme psihice/psihologice iar țigara deces/