| Alex665 a întrebat:

Salut TPU. Cred ca mi-a ramas un os de peste in gat micut acum 1 ora sau poate e doar rana nu stiu ce sa zic. Ce sa fac? Cum il scot? Se dizolva singur? Am mancat si paine si mamaliga si banane ce sa fac? Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E o rană care trece.

| anonimg a răspuns:

Sună la salvare. Nu te costă nimic. Salvarea vine la tine acasă, problema se rezolvă, și toate lucrurile merg bine; și poți dormi și liniștit.

| vlllaaddd a răspuns:

Baga-ti 2 degete in gat sa vomiti, daca nu asteapta ca o sa se dizolve

| Celestina003 a răspuns:

.Puteti incerca sa desprindeti osul facand gargara cu apa calduta cu jumatate de lingura de sare la pahar
. tușește cu putere!
. mânca o bucată de pâine. înmuiată în apă apoi o ingiti fără mestecare.
Dacă trece încă o zi si încă simți că te deranjeză ar trebui sa le spui părințiilor!
o altă idee bună era ca atunci cand aveai osu in gat sa iti provoci voma(sa iti bagi 2 degete pana la amigdale).

| Skarr a răspuns:

De multe ori iti ramane senzatia.
Daca chiar AI avea un os blocat poti Incerca sa bei ceva acid cum ar fi otet sau suc. Poate se dizolva. Sau ulei ca sa alunece.
Desi nu sunt foarte placute ideile astea alt sfat nu am