| madalina7000 a întrebat:

Salut TPU,de cateva zile am arsuri gastrice foarte dureroase, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Neyter a răspuns:

Sa te duci la dr cat mai repete.

| xJustOneGirlx a răspuns:

Îți recomand sa te duci la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Dicarbocalm si mancaruri fara prajeli, sosuri, grasimi, tocaturi, afumaturi, fara sucuri si alcool de nici un fel.

| Myky_Mihaela_1998 a răspuns:

Încearcă să iei gaviscon, du-te si la farmacie siforum intreaba

| Jasmin15 a răspuns:

In primul rand du-te la medic pentru un control, iar pentru alinarea durerii poti lua dicarbocalm, gaviscon sau chiar si omez.

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca sa iei dicarbocalm sau gaviscon de la farmacie.E pentru arsuri gastrice. Daca situatia nu se amelioreaza mergi la medic, poate fi ceva mai serios.Dar mai intai incearca cu medicamentele alea.Sanatate multa