| Duckey a întrebat:

De cateva zile imi vine foc pe gat si ma cam doare fierea. Ce pot face sa nu mai am aceste arsuri in gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Se numește flux gastro - esofagian. Trebuie să mergi la medic. Pentru moment poți lua un antiacid de la farmacie. Trebuie să renunți la sucuri, acidulate, dulciuri, acrituri. Ai multe de făcut. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De la acidul gastric.
Să iei nişte omez, te ajută.
Şi nu uita să treci şi pe la medic.
Te pup!

| pLeX a răspuns:

SA TE DUCI LA MEDIC!

sau poti lua fenosept pentru ca asa zic eu.

| danthe20 a răspuns (pentru pLeX):

Nu e bun fenosept sad

| pLeX a răspuns (pentru danthe20):

Sa mori tu?

ia minte-ma cu ce studii ai tu?
ai curajul sa dai medicatie pe ce presupune el ca il doare?

am zis fenosept pentru ca orice prost si-ar da seama ca imi bat joc cu un astfel de medicament...dar se pare ca se poate si mai rau.

| DanDenisă a răspuns:

Cum vrei tu!

| Cairo a răspuns:

Du.te la medic pana nu se inrautateste... poate devien mai grav

| danthe20 a răspuns:

Salut ar trebui sa iei NO-SPA e foarte bun happy FUNDA te rog

| Nyannn a răspuns:

Du-te la farmacie si cere un medicament pentru arsurile din gat.

| SuntPanda a răspuns:

Dacă te doare foarte tare, du-te la medic sau la farmacie. Dacă nu, bea o cană de lapte cald cu 3 lingurițe de miere.
Sper că te-am ajutat happy
Panda xx