| Aihao19 a întrebat:

De ce am arsuri gastrice? De la ce poate fi si ce sa fac sa nu le mai am? In special noaptea simt arsurile la stomac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arsurile stomacale sunt provocate de mancarea nepotrivita pe care o mananci.
Ar trebuii sa tii un regim alimentar ca sa treaca!
Evita prajelile, grasimile, afumaturile, alcoolul, sucurile si dulciurile.

| Bogdann1107 a răspuns:

Poate fi de la alimentatie sau poate fi sucul gastric sa ai refluxgastroesofagian sa iti urce, consulta un medic!

| UneRencontre a răspuns:

Poate fi pe baza de stres sau din cauza alimentatiei, o dieta bogata in proteine poate sa iti produca arsuri sau acid gastric. Eu cand simt aceste simptome mananc biscuiti deoarece elimina acidifierea.