| anonim_4396 a întrebat:

De o perioada de timp tot imi fac grija de inaltimea mea, in general lungimea picioarelor, sunt baiat, luna aceasta fac 15 ani si am 1, 74 inaltime, maicamea 1, 61 si taicameu 1, 82, pai, imi fac griji ca am picioarele prea scurte, comparativ cu taicameu, si mi se par mai mici la lungime decat restul corpului. Cum credeti ca as putea stimula intr-un fel cresterea picioarelor? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te îngrijora. Sunt perioade în care corpul crește mai repede. Tu doar trebuie să te asiguri că ai întotdeauna un stil de viață sănătos: in somn, hrană, apă, mișcare și bună dispoziție. Restul lasă în seama lui Dumnezeu. Tu doar trebuie să-ți faci partea; și Dumnezeu care face să crească, Își va face partea.

| Dalmore a răspuns:

Ai doar 15 ani.
Nu iti face probleme unde nu sunt.
O sa mai cresti.
Ai timp pana la 18-20 de ani.
1, 74 este oricum o inaltime ok pentru un baiat.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, eu am 1, 74 la 19 ani, poti creste in lungime mai mult daca joci baschet, dar si fotbal.In general daca faci un sport atletic vei creste in inaltime.De mentionat, si canotajul, handbalul, inotul.