| AndreiTrifan a întrebat:

este adevarat ca daca vrei sa slăbești din greutate (grasime)poti manca orice atat timp cat nu depasesti numarul de calorii si macronutrienti pe care ti ai facut o înainte de a te apuca de dietă! Aștept răspunsuri! Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kyttynna a răspuns:

Teoretic cam asa ar fi! Practic este bine sa alternezi dieta cu sportul.

| DennisW a răspuns:

Teoretic asa ar fi. Dar stiinta caloriilor nu e deloc exacta. Si daca 1 litru de tuica are tot atatea calorii ca un kil de carne de porc (nu stiu cat au, dau un exemplu), nu poti sa spui ca iti iei necesarul de calorii dintr-un litru de tuica.
Mai la obiect, ar trebui sa ai grija mai ales la carbohidrati.

| Sorinlelele a răspuns:

Nu stiu frate, dar daca vrei sa slabesti fa sport in fiecare zi pana transpiri sa mananca mai putine dulciuri.Sigur slabesti mai greu dar cu timpul se v-a cunoaste.

| George872 a răspuns:

Fructe, legume și sport. Nu mai trebuie să numeri calorii.