| SebiE30 a întrebat:

Este recomandata creatina daca am ficatul cam gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este buna indiferent de ficat.

Răspuns utilizator avertizat
| WYG a răspuns:

Trimite ficatu la sala dupa bagi cata creatina vrei. Funda?

| aXy99 a răspuns (pentru nimportequi):

Creste creatinina serica.

| Donsavas a răspuns:

Doar la recomandarea medicului!

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru nimportequi):

Am facut eu analize (inainte si dupa) si valorile erau semnificativ crescute de la o simpla doza de 4-5g/zi in doua luni.

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru nimportequi):

Nu cred ca trebuie sa mergem asa departe laughing
Spuneam doar ca valorile creatininei chiar cresc. Cel putin in cazul meu. Dupa ce nu am mai luat, au scazut. Lent.
In fine, nu inseamna neaparat ca aveam sau puteam sa am o problema de sanatate din cauza valorilor crescute. De regula indica ceva nasol, ce putea duce chiar la dializa, dar daca valorile sunt crescute din cauza unui supliment cred ca e altfel. Nu e ca si cum un medic generalist ar intelege asa ceva laughing