| tpb a întrebat:

Salut TPU,
Mama mea are doi negi pe gat, si e posibil sa se rupa straight face
Stiti niste solutii care ar putea sa arda negii sau cum ar putea scapa de negi?
Multumesc, FUNDA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deutzeuh a răspuns:

Bunaaa! iti dau eu o solutie pe care o foloseste mama si bunica. pun pe putina vata biter si o pui pe neg.o lipesti cu putin scoci.ii va trece peste doua zile.va cadea.succes:*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul dermatolog este în măsură să o ajute pe mama ta, nu produsele fără indicație medicală din farmacie sau leacuri băbești. Pot fi cancerigene și pot declanșa melanomul.
Pa, pa.

| mymed a răspuns:

Sa mearga la dermatolog, exista mai multe optiuni de tratament
http://mymed.ro/tratamentul-negilor.html

mira
| mira a răspuns:

Este vorba despre negi sau despre alunite?

| ZoeyMe a răspuns:

Cere la farmacie ceva sprei sau crema pentru acestia.Sunt sigura ca farmacista iti va recomanda.Sau poate sa se dea zilnic cu rostopasca si vor disparea in scurt timp.Totusi,ar fi bine sa consulte un medic.Sa aiba grija deoarece sunt foarte periculosi!

| lindemona a răspuns:

Buna,

Inafara de sfaturile primite pana acum, poate apela la un medic. Negii pot fi inlaturati si cu laser sau arsi. Dureaza foarte putin, dispare sigur, nu prea doare pentru ca se anesteziaza zona, nu raman semne. Cel mai recomandat este sa se arda.

O seara placuta happy

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Salut!
Si sora mea a avut aceeasi problema, doar ca pe mainihappy
Ceea ce trebuie sa faci e sa pisezi un catel de usturoi si sa se deea pe negihappysi se va vindeca...SerioshappySper ca te-am ajutathappySi sper ca mama ta sa se vindecehappy

| Reiatsunami a răspuns:

Cutitul-> gratar-> friptura-> burta plina-> satisfacut-> somn

| 19Mary19 a răspuns:

Este foarte bun sucul proaspat de rostopasca aplicat de mai multe ori pe zi. In cazul in care nu poti face rost de aceasta planta, se aplica usturoi zilnic, sau ulei de ricin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este indicat sa-i rupa, risca sa faca cancer de piele!
Trebuie sa se adreseze unui doctor ci nu sa caute rezolvari de pe internet stiind ca multi le dau din buzunar fara insa sa aiba specializare medicala.

| cristian_2087 a răspuns:

Sigur ca da exista...se gaseste la farmacie un fel de aparat care ingheata negii, nu este ceva foarte scump sau greu de utilizat eca un spray pentru gat big grin... sper ca ti-am fost de folos