| AlexStefan1 a întrebat:

mi-am spart buza in urma unui accident cu skate-ul. E sparta pe interior. Nu e ceva super grav dar a aparut ceva alb. Ce pot face sau se vindeca de la sine si cat ar dura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Dezinfectează locul cu betadina, o găsești la farmacie și nu este scumpă, acea chestie alba este puroi, adică te ai infectat, spirtul nu este bun ca dezinfectant pentru bube sau tăieturi, cea mai buna este betadina

| MihaelViorel a răspuns:

Uleiul de magneziu este cel mai bun.