| anonim_4396 a întrebat:

Nu retin bine deloc si trebuie sa stau 5-6 ore pentru o pagina chiar doua de biologie sa le invat, ce as putea face sa invat mai rapid, trebuie sa dorm mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Reorganizezi informația pe înțelesul tău.

| zilog a răspuns:

Exista o substata chimica pe care o folosea poporul evreu pe timpul lui moise
eu nu pot sa iti pun aici ca nu e vine sa vorbesc depre asa ceva
asa ca trebuie sa te interesezi din ce era facut parfumul cu care la spalat pr o s t i
toata maria pe isus pe par inainte sa fie rastignit
atunci cand au certat-o mucenicii sau cum ii cheama discipolii lui isus ca mai bine vindea parfumul si facea rost de bani si ii dadea la saraci
si isus a spus ca sa stea linistiti ca pe saraci ii au cu ei tot timpul
si i-a iertat pacatele prostituatei
cauta chestia asta in biblie pe interet citeste depre pafumul ala din ce era facut de costa extraordinar de mult

apoi dupa ce afli din ce era facut o sa iti dai seama ca exista si in omania de vanzare cu acte in regula la plafar
este un ulei volatil extras din niste frunze mai speciale

dar pentru ca multi oameni ar interpreta aiurea nu pot sa iti spun din ce este facut trebuie sa afli singur

apoi mergi cumperi acel parfum caruia azi ii zice ulei
si te ungi cu el ca va trece atomi din el prin tine si vor ajunge in tine iar chestia aia te ajuta foarte mult sa fii calm cand inveti
si sa poti invata
din cauza asta poporul evreu este poporul care a dat cei mai multi laureati la premiile nobel cu cel mai mic numar de locuitori
asta inseamna ca acel ulei contine ceva destept rau de tot
care prelungeste viata
care face regenerare neuronala...

| Yuoia a răspuns:

Da, trebuie sa dormi mai mult, pentru ca sa ai creierul odihnit. Apoi, trebuie sa inveti logic, sa intelegi ce citesti, nu sa memorezi pe de rost.