| Tortoveanu_Vasilica_1985 a întrebat:

O intrebare scurta - pentru cei ce poarta lentile de contact! Am inteles ca exista o multime de variante pentru corectarea miopiei, insa a mai incercat cineva Proclear Sphere de la Optilen: www.optilen.ro/proclear.html
Mi s-au recomandat lentile, insa nu mi s-a spus ce sa aleg! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hadassaa a răspuns:

Uite,eu port lentile de contact si am de vreo 6 luni,nu le purtam regulat,pentru ca erau de culoare, sa imi schimbe culoarea
.cu timpul, tehnologia m-a ajutat sa imi pierd si eu din calitatea vederii si port acum regulat de vedere
Lentilele sunt foarte eficiente, de ce?
pentru ca poti face sport (fara inot), si mna...nu ai grija ca de ochelari,ca se zgarie sau d-astea,si mai important nu esti numit ""aragaz""laughing)
Daca optezi la lentile, iti recomand site-ul Lensa, si daca vrei transparente fara culoare doar de vedere, i-ati zilnice, sa nu mai ai grija sa le speli sau sa cumperi solutii laughing)))

Funda?laughing)