| noone0000 a întrebat:

Peste cateva luni fac 17 ani si nu mi s-a schimbat vocea mai deloc de cand aveam 10-11 ani (am o inregistrare mai veche). Sunt baiat. Sa mai astept sau sa vorbesc cu medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul nu te poate ajuta, fiind vorba de dezvoltarea ta fiziologica, unde nu se poate intervenii.
Fiecare copil are ritmul lui de crestere si dezvoltare si la un moment dat, se va intampla si minunea cu vocea.
Iti trebuie rabdare, ca pana la 20 de ani cand ti se incheie cresterea, se va shimba si vocea.

| Donsavas a răspuns:

Discuta cu un endocrinolog!