| Machpash_Nate_1998 a întrebat:

Stiti cumva cum pot sa scap de batatura de la degetul din dreapta la picior? O am de 3 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lulu55 a răspuns:

Sunt ceva creme si plasturi pentru bătături, dar nu fac mare lucru. poti sa o tai jos si sa încerci îi tai si rădăcină. dacă nu tai rădăcină o sa se tot facă la loc.asa am făcut eu cu o bătătură la degetul de la mana.a durut putin si a trebuit sa o fac de mai multe ori dar am scapat de ea si de atunci nici nu a mai aparut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie "bunion" nu stiu cum se spune in romaneste, dar alea nu mai trec. boante sau nu stiu. daca tot zici ca nu iti trece. e umflatura sau doar iese basica acolo?