| Negrea_Amalia_1995 a întrebat:

Mi s-a umflat degetul mijlociu de la scris si e mare batatura si nu mai scap de ea, in plus mi-a strambat si unghia mi s-a plostit si mi-a stricat toata frumusetea unghilor ce sa fac sa scap de umflatura

2 răspunsuri:
| MDenisee a răspuns:

Pune gheata, e cea mai buan pentru umflaturi, apoi un leocoplast, si cand scrii protejeaza-ti degetul cu leocoplastul happy bafta

| Octavia1 a răspuns:

Gheata, si daca ai batatura ia o crema de bataturi(de la farmaciile naturiste daca gasesti), crema pune-o pe un bandaj in fiecare zi si in cateva sapt (cam 6-7) trece! Sper ca am fost de ajutor! :*