| MarimarMarimar a întrebat:

Buna ziua. Puteti sa imi spuneti ce pot folosi pentru o batatura urata la degetul mic de la picior? Cu ce poate sa imi treaca aceasta batatura? Va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralu170796 a răspuns:

Buna, clavusin este remediul. o sa iti treaca 100%

2 răspunsuri:
| teclado a răspuns:

Cu timpul
Sau doar daca s-a luat spart coaja atunci dai cu fenistin alta data canesten apoi cu albastru de metilen apoi peste 6 ore cu bepanten
Apoi speli peste 6 ore cu apa oxigentata
Pui tampon cu apa oxigentata
Tii acolo tampoane xu apa oxigentata timp de 5 minute
Apoi schimbi pui alt tampom cu vata apa oxigenata
Si apa oxigenata va arde pielea moarta in excess
Si va topi pielea de care vrei sa scapi
Daca tii timp de 45 minute schimband din 5 in 5 minute tampoanele
Ondata la 6 ore
Trebuie facuta asta cateva zile la râmd
Pielea onsa se topeasca
Cea de care nu mai ai nevoie

Dar mai bine cumperi pantofi mai largi daca nu te deranjeaza cu nimic si iti garantez ca in maxim 1 an o sa treacă de la sine
Depinde cat de.grava e situatia
Dar cum va stiu eu pe voi pistanii din ziua de azi daca ar fi fost grav ai fi chemat salvarea si erai la operatie
Asa ca nu cred ca este grau vrau de tot
Asa ca ma astept sa.iti treaca de.la.sine in maxim 2 luni

Tetraciclina unguent este pentru cazul in care faci ceva infrctie acolo
Tetraciclina face minuni la micile infectii cutanate