| anonim_4396 a întrebat:

sunt putin ingrijorat sad, mi-a iesit un cos pe spate sus aproape de gat si langa el e o mica alunita, nu este iesita si nu mi.am dat seama, am vrut sa stirc cosul dar am atuns si alunita si cand m-am uitat in oglinda e in mijlocul ei o mica coaja, dar foarte mica. Este posibil sa patesc ceva? sad va rog, chestiile astea ma sperie foarte rau sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu a curs sange nu e problema.Stiu la ce te gandesti.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Atâta timp cât se vindeca spontan nu cred ca ai de ce sa te preocupi. In momentul în care găsești o infecție, inflamație sau altceva de genul, ar trebui sa consulți un medic. happy

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti mai spargi cosurile, ca o sa iti apara mai multe.
In legatura cu alunita, nu cred ca are ce sa iti faca doctorul, daca nu iti curge sange si se vindeca nu ai sa ai probleme.
Pentru cosuri te sfatuiesc sa cauti creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree ) de la Thursday Plantation.

O sa te ajute foarte mult daca inca ai probleme cu cosurile si punctele negre. Avantajul mare e ca sunt foarte puternice si nu iti irita pielea asa cum fac in general cosmeticele si cremele de cosuri din farmacie.

| kristianelektrik a răspuns:

Du-te la doctor ca este grav

| Danny_Danny_1998 a răspuns:

Du-te la doctor ca poti sa faci cancer din cauza acelei alunite