| Dumitras_Paul_1993 a întrebat:

.. Sunt sigur ca sa mai pus aceasta intrebare dar cum as putea scapa de viciul fumatului... :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai fumezi.

| Eastwood a răspuns:

Salut, asta tine de vointa, nu de anumite metode. Daca iti pui in minte si daca te impui sa nu mai fumezi, nu o sa mai fumezi, trebuie si sa vrei!

| Ana9999 a răspuns:

Cred ca cea mai buna metoda ar fi sa calculezi cat economisesti cand te abtii de la fumat. Acum fiecare raspunde diferit, cunosc multi oameni care erau fumatori inraiti si care si-au propus ca din ziua x sa nu mai fumeze nici macar o tigara si au reusit, dar depinde mult de vointa ta. Oricum, un pachet cred ca este cam 15-20 de lei, iar daca fumezi cam un pachet pe zi, ajungi lejer la cel putin 450 de lei lunar, bani pe care ii poti investi in altceva si in plus iti protejezi si sanatatea. Poti pur si simplu sa consideri acea suma ca fiind o rasplata sau bonus pentru faptul ca te-ai abtinut.