| AndreiCZM a întrebat:

Salut tuturor! Sa incep frumos. Am 15 ani si peste câteva zile incep liceul si intampin câteva probleme cu spatele. Mă joc baschet de 4 luni si nu stiu daca este din cauza asta. Mă doare de 2 zile la mușchiul din spate de pe partea dreaptă de sub umăr practic dar pe spate. Nu prea stiu sa explic dar ma doare cand ma aplec sau cand ma mișc si folosesc brațul. Mă doare în acea zonă..se simte de parca ti-ai baga un cuțit în spate. Aveti vreo idee de la ce poate fi? Mai stau cocoșat cateodata.

Multumesc frumos! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Probabil ai facut o intindere. trebuie sa te joci cum trebuie baschet. probabil te ai fortat doar pe partea aia si nu ti ai dat seama pe moment ca ti ai intins muchiul acolo trebuie masat incet cu mana si cu crema de care crezi tu happy

2 răspunsuri:
| gabriel11536 a răspuns:

De unde stii tu cum se simte cand iti bagi un cutit in spate? laughing
Experienta?

| AndrewArt a răspuns:

Este si postura de vina, clar. De asemenea, daca iei antibiotice e la fel posibil. Cand ai spus de aplecat mi-am amintit imediat de perioada cand luam roaccutane pentru problemele de piele si ma durea spatele cand ma aplecam, chiar si intepenea.